ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

زنگنه روند پیشرفت مذاکرات نفتی با آذربایجان را مثبت ارزیابی کرد

  • 133 بازدید
  • سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 14:05

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه) در دیدار با شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان، با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان در تمام زمینهها به خوبی پیش می‌رود، افزود: رئیسان جمهوری دو کشور سهم بسزایی در این روابط دارند.
وی با بیان این که شرکت ملی نفت ایران روابط خوبی با شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) دارد و امیدواریم بتوانیم این روابط را بازهم در بخش نفت و گاز توسعه دهیم، تصریح کرد: همکاری با 'سوکار' بر اساس روابط متعارف بین‌المللی در دستور کار است.
وزیر نفت ادامه داد: امیدواریم بتوانیم برای سفر رئیس جمهوری کشورمان به آذربایجان که در نخستین روزهای سال 97 انجام می‌شود، زمینه جهش را در روابط 2 کشور به خصوص در بخش انرژی فراهم کنیم.
شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان نیز در این دیدار گفت: روابط ایران و آذربایجان با اراده روسای جمهوری 2 کشور در حال گسترش است.
وی گفت: رئیس جمهوری آذربایجان برای روابط با ایران اهمیت خاصی قائل و خواهان گسترش آن است.
به گزارش ایرنا، شرکت در کمیسیون اقتصادی ایران و آذربایجان که با حضور مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران برگزار میشود، از دیگر برنامههای امروز شاهین مصطفی‌یف، وزیر اقتصاد و صنایع آذربایجان است.
روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن، بیش از 70 درصد رشد داشته است.
روابط اقتصادی و تجاری 2 کشور در 9 ماه ابتدای سال 2017 بیش از 40 درصد رشد داشته است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا