ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟

*

موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: دوشنبه, 21 اسفند 1396

مدیرعامل بانک رفاه در سومین همایش مدیران صف و ستاد این بانک که با هدف بررسی عملکرد سال ۹۶، تجزیه و تحلیل برنامه‌ها و هم‌اندیشی پیرامون سیاست‌های راهبردی بانک برگزار شد به بیان توفیقات بانک رفاه در سال جاری پرداخت.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدعلی سهمانی مدیرعاملبانک رفاه کارگران، با اشاره به موفقیت‌های کسب شده از سوی این بانک در این‌باره گفت: بانک رفاه طی سال جاری در مجامع ملی حضور اثربخشی داشته است. یکی از نقاط عطف و موفقیت‌های بانک از منظر سایر سازمان‌ها، کسب رتبه نهم در بین ۱۰۰ شرکت برتر و عنوان بانک پیشرو بود که از سوی سازمان مدیریت صنعتی ارائه شد. کسب رتبه برتر بانک در بین بانک‌ها و سازمان‌ها در شرایطی بوده که سال ۹۶، سال رونق تولید و صنعت بوده است. این دستاورد برای بانک بسیار ارزشمند است.

وی همچنین کسب رتبه چهارم از حیث سودآوری را در نظام بانکی، نقطه عطف دیگری در کارنامه عملکردی بانک برشمرد و اظهار داشت: در سال ۹۶ تعداد اندکی از بانک‌ها سودآوری داشته‌اند که بانک رفاه یکی از آنها بوده است.

سهمانی موفقیت‌های کارکنان بانک در حوزه‌های علمی و ورزشی را نشان‌دهنده انگیزه و توانمندی بالای آنها دانست و ابراز امیدواری کرد روند رو به رشد موفقیت‌های بانک ادامه یابد.

مدیرعامل بانک رفاه با تشریح شرایط اقتصاد کلان نظام بانکی و این بانک گفت: طی ماه‌های اخیر شاهد نوسانات ارزی و تغییرات در نرخ مبادله آن بودیم که طبیعتابازار پول و سرمایه هم دچار تغییر و تحول شد. از آنجائی که نظام بانکی به عنوان یکی از مراجع اقتصادی کشور به شمار می‌رود، لازم است براساس تحلیل‌های واقعی با این چالش مواجه شویم. بانک مرکزی با تمام وجود به دنبال ایجاد تعادل در این عرصه بود و تلاش شد با تنظیم بازار، از میزان التهاب و نوسانات نرخ ارز کاسته شود و هم‌اکنون در مرحله‌گذار از این چالش هستیم. نظام بانکی لازم است در یک همکاری و مشارکت اثربخش نسبت به بهبود شرایط اقتصادی کشور تلاش کنند.

سهمانی با تصریح اینکه بانک رفاه همواره انضباط مالی و پیروی از دستورات بانک مرکزی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است، گفت: یکی از موارد قابل بیان مشارکت جدی بانک رفاه در انتشار اوراق مشارکت با نرخ ۲۰ درصد و حمایت از برنامه‌های اقتصادی دولت است. همچنین چالش‌هایی نظیر نرخ سود سپرده که نظام بانکی را دچار مشکلاتی کرده از جمله مواردی است که بانک رفاه برای بهبود آن تلاش می‌کند و همراستا با بانک مرکزی گام بر می‌دارد. این بانک تلاش می کند در چارچوب انضباط تعیین شده حرکت کند و تحت تاثیر جنگ‌های قیمتی و نرخ ها قرار نمی‌گیرد.

مدیرعامل بانک رفاه با اشاره به اینکه نقش نظام بانکی در توفیق برنامه‌های اقتصادی دولت بی‌بدیل است، افزود: رییس‌جمهور نیز به نقش و اهمیت نظام بانکی در موفقیت برنامه‌های دولت اذعان دارند و این بیان از سوی رییس‌جمهوری برای نظام بانکی بسیار ارزشمند است. بنابراین در آینده هم نقش بانک‌ها بسیار اثرگذار می‌باشد.

وی درآمد ناشی از مبادلات ارزی را به عنوان یکی از نقاط مطلوب عملکرد بانک در سال جاری برشمرد و گفت: در سال ۹۶ میزان مبادلات ارزی بانک رفاه به ۳ میلیارد دلار رسیده است.

سهمانی قیمت تمام شده پول برای بانک را ۱۹.۵ درصد دانست و گفت: طی سال ۹۶ از میزان قیمت تمام شده پول به آرامی کاسته شد و هم‌اکنون در شرایط مطلوبی به سر می‌بریم.

منتشرشده در اخبار

صنایع، معادن و کشاورزی تهران، «اسدالله عسگراولادی» با اشاره به دستاوردهای چهاردهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و روسیه که هفته گذشته با حضور «مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی در مسکو برگزار شد، گفت: در این سفر مشکلات اساسی در تجارت ایران و روسیه مطرح شد و راهکارهای رفع این چالش ها مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته وی، در اتاق فدرال روسیه با فعالان بخش خصوصی و در ادامه با معاون نخست وزیر این کشور جلساتی برگزار و در آن وعده داده شد که مشکلات تجاری بین دو کشور حل خواهد شد.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: حجم مبادلات تجاری بین دو کشور 2.2 میلیارد دلار است که بیشتر به واردات کالا از روسیه اختصاص دارد و سهم ایران در صادرات به روسیه کم است.
عسگراولادی تصریح کرد: بر اساس تفاهم های به عمل آمده، قرار است تا 6 ماه آینده حجم مبادلات دو کشور به 2 برابر افزایش پیدا کند.
عسگراولادی با اشاره به امضای دهها پروتکل و موافقت نامه بین دو طرف در زمینه های نفت، کشاورزی و فناوری نانو گفت: اجرای موافقت نامه ها باید پیگیری شود.
وی ادامه داد: در این موافقت نامه ها با ایجاد مرکزی تجاری ایران در روسیه و احیای اتاق کشورهای ساحل دریای مازندران که مدتی است فعالیت نمی کند، موافقت شده است.
رییس اتاق مشترک ایران و روسیه ادامه داد: اکنون یک بانک روسی با طرف ایرانی کار می کند که قرار است این تعداد به چهار بانک برسد؛ همچنین بانک کشاورزی و بانک صادرات روسیه هم در آینده با ایران همکاری خواهند کرد.
به گفته عسگراولادی، طرف روسی قول داده تا روادید گردشگران ایرانی ظرف سه روز و روادید یک ساله بازرگانان در 10 روز صادر شود که این امر به تسهیل روابط تجاری دو کشور کمک خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، چهاردهمین اجلاس همکاری‌های مشترک ایران و روسیه 10 تفاهمنامه بین مسئولان دو کشور به امضا رسید که می توان به همکاری روسیه در زمینه خط لوله گاز هند، ایران، پاکستان، حوزه های معدنی، برق حرارتی، ترانزیت و مبادله گندم ، زمین شناسی و نیز فعالیت های فرهنگی اشاره کرد.

منتشرشده در اخبار

«افروز بهرامی» امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: این حجم سرمایه‌گذاری مربوط به 69 پروژه است که ثبت شرکت در ایران، خرید زمین و اخذ مجوز هیات سرمایه‌گذاری خارجی آنها انجام شده و عملیات اجرایی آنها با جدیت دنبال می‌شود
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پروژه‌های ذکر شده، انعقاد بیش از 50 تفاهمنامه و قرارداد با سرمایه گذران خارجی در مرحله نهایی شدن است.
بهرامی ادامه داد: از سرمایه گذاری های در حال انجام دولت دوازدهم، 50 درصد با مشارکت شرکای داخلی و مابقی با 100 درصد سهام سرمایه گذران خارجی است
وی تصریح کرد: جهت گیری اصلی سرمایه گذاری‌های یاد شده بر مبنای انتقال فناوری‌های روز جهان، تولید صادرات محور، دسترسی به بازار‌های بین‌المللی، تکمیل زنجیره‌های تولید داخل و انتقال به زنجیره جهانی مد نظر است.
مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بخش صنعت معدن و تجارت در سال 96 بیش از چهار میلیارد دلار و در سال ٩٥ به میزان یک میلیارد و 900 میلیون دلار بوده است؛ به عبارتی مقایسه میزان سرمایه گذاری خارجی سال ٩٦ نسبت به سال ٩٥ بیش از 2 برابر رشد را در این حوزه نشان می دهد.
وی بیان داشت: با وجود تنش‌های موجود علیه ایران در فضای بین‌المللی، حجم عمده‌ای از سرمایه گذاری‌های انجام شده توسط شرکت‌های معتبر اروپایی بوده است.
به عنوان نمونه، کشور آلمان به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی جهان پس از برجام فقط در بخش صنعت کشور حدود 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است
بهرامی تاکید کرد: هیچ یک از ارقام ذکر شده شامل قرار داد‌های فاینانس نبوده و فقط مربوط به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است.
به گزارش ایرنا، بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب 2 میلیارد و 700 میلیون دلار انواع طرح های صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است.

منتشرشده در اخبار

فاطمه رهبر با اشاره به وام های ضروری تا 380 فقره برای خانواده های تحت پوشش کمیته اظهار کرد: «یکسری اعتبارات دولتی و امدادی وجود دارد؛ همچنین پول در گردش صندوق سبب می شود برای سال 97 اعتبار خوبی تخصیص دهیم« وی ادامه داد: «در سال 96 حدود 812 میلیارد تومان در قالب 380 فقره وام ضروری اعطا شده و در سال آینده نیز برنامه های تحولی در این رابطه خواهیم داشت » رهبر با اشاره به اخذ اجازه رهبری به منظور اختصاص بخشی از صدقات برای اشتغال زایی خانواده های تحت پوشش گفت: «بخشی از حمایت ها در این رابطه است و بخشی از محل وام هایی است که از بانک های مختلف بدین منظور تخصیص می یابدوی افزود: «در معاونت حمایت و سلامت خانواده خدمات دیگری غیر از اشتغال انجام می گیرد. برای سال 97 اقداماتی در دست داریم و تمام خدمات اعم از کمک به مددجویان از جمله شهریه دانشجویی و خدمات فرهنگی برای دانشجویان پرداخت می شودرهبر گفت: «از سال 95 و 96 در وام کارگشایی و جهیزیه هیچ پشت نوبتی نداریم. سال گذشته 116 هزار فقره وام و کمک هزینه جهیزیه و امسال 60 هزار فقره اعطا شد و تا پایان اسفند صف نوبت دهی از بین می رودوی ادامه داد: «همچنین در قالب بیمه های پایه برای مددجویان خدمات مکمل را در اختیار سالمندان و بیماران قرار می دهیم و بیمه های روستایی و حوادث و تامین اجتماعی را برای سال آینده توسعه خواهیم دادرهبر با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای توانمند سازی مددجویان گفت: «کمک ها افزایش پیدا کرده و با تصویب مجلس و دولت مستمری ها سه برابر شده و بنابراین خروج مددجویان قدری سخت شده است و برنامه ریزی داریم مدیریت ورود، خروج و نگه داشت مددجویان را استمرار دهیم

منتشرشده در اخبار

بر اساس گزیده آمارهای اقتصادی منتشر شده از سوی بانک مرکزی، درآمدهای مالیاتی کشور ر طی 10 ماهه منتهی به دی ماه امسال با رقمی نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان نسبت به میزان مصوب قانون بودجه سال 96 با عقب ماندگی 17 هزار میلیارد تومانی مواجه شده است. این در حالی است که درامدهای مالیاتی نسبت به مدت مشاتبه سال قبل با رشد 7 درصدی مواجه شده است.

همچنین در این مدت بیش از 181 هزار میلیارد تومان پرداخت هزینه ای انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 15 درصدی همراه بوده است.

بر این اساس تراز عملیاتی منفی 75 هزار میلیارد تومان میباشد، که نسبت به دی ماه سال قبل رشد 28 درصدی داشته است.

منتشرشده در اخبار

بانک تسویه حساب بین‌المللی اعلام کرد طی سالیان اخیر، بانک‌های چینی به نحو موثری فعالیت‌های استقراضی خود را گسترش داده‌اند.

به گزار ش ایسنا به نقل از رویترز، بانک تسویه حساب بین‌الملل درتازه‌ترین گزارش خود گفته است بانک‌های چینی دارایی‌های مالی خارجی به ارزش ۲ تریلیون دلار را تا پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ دراختیار داشته‌اند. این بانک افزوده است از آن جایی که این بانک‌ها عموما اعتبارات خود را برحسب دلار آمریکا در اختیار متقاضیان می‌گذارند، سومین تامین کننده بزرگ اعتبارات بر حسب دلار هستند.

با این حال، بانک تسویه حساب بین‌الملل در عین اذعان به نقش بانک‌های چینی به عنوان منبع مهم تامین اعتبارات جهانی، به وام‌گیرندگان هشدار داده است تنها به یک منبع اتکا نکنند چراکه بحران مالی قبلی آسیا به همین دلیل رخ داد.

اشاره بانک تسویه حساب بین الملل به شرایطی است که در آن چندین کشور از تنها چند بانک بزرگ بین المللی استقراض می‌کنند و در نتیجه ریسک زیان در یک کشور، بانک‌ها را ترغیب می‌کند از دیگر کشورهای وام‌گیرنده نیز عقب نشینی کنند. برای مثال در زمان بحران مالی آسیا در سال‌های ۱۹۹۸-۱۹۹۷، بانک‌های ژاپنی ۴۲ درصد از کل وام‌های بین‌المللی به پنج کشور کره جنوبی، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند را تامین کرده بودند.

پس از قطع جریانات مالی از ژاپن، بانک‌های اروپایی وارد منطقه شدند و تا سال ۲۰۰۸، بانک‌های اروپایی ۳۵ درصد و بانک‌های ژاپنی ۱۵ درصد از تامین مالی را برعهده داشتند. اما پس از بحران جهانی سال های ۲۰۰۹-۲۰۰۷ که منجر به بحران بدهی ۲۰۱۰-۲۰۱۲ اروپا شد، بانک‌های منطقه یورو جریانات خود به این منطقه را قطع کردند.

از آن زمان، استقراض خارجی کشورهای نوظهور آسیایی به دلیل تولید ناخالص داخلی کمتر شده است. طبق گزارش بانک تسویه بین‌الملل، در حالی که ژاپن یک چهارم تامین اعتبار جهانی را برعهده دارد، بانک‌های چینی به تامین‌کننده بانکی بین‌المللی مهمی هم در آسیا و هم خارج از این منطقه تبدیل شده اند.

منتشرشده در اخبار

درصورتی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون رسیدن به توافقی مشخص صورت بگیرد، شرکت‌ها در انگلیس و اتحادیه اروپا متحمل هزینه اضافی ۵۸ میلیارد پوندی در سال خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، طبق گزارش منتشر شده روز دوشنبه موسسه مشاوره و حقوقی "کلیفرد چنس"، سهم شرکت‌های مستقر در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بیشتر از هزینه شرکت‌های انگلیسی خواهد بود و آن‌ها باید متحمل ۳۱ میلیارد پوند هزینه اضافی موانع تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای شوند. از سوی دیگر شرکت‌های انگلیسی متحمل ۲۷ میلیارد پوند هزینه اضافی در سال خواهند شد.

بر اساس این گزارش، این افزایش در هزینه‌ها و سردرگمی‌ها، خطر کاهش سودآوری و مخاطرات خارجی دیگر بر برخی از کسب و کارها را خواهد داشت. پس از رای به پایان دادن حدود چهار دهه پیوند سیاسی، اقتصادی و قانونی با بزرگترین بلوک تجاری جهان، انگلیس سال آینده اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. در نبود یک توافق مشخص، تجارت بین انگلیس و ۲۷ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا تابع قوانین سازمان جهانیتجارت خواهد بود که دارای تفاوت‌های زیادی با مدل بازار واحد مورد علاقه انگلیس است.

هرچند که انگلیس خواهان چنین توافقی است اما دولت می‌گوید آماده هر پیشامدی حتی خروج از اتحادیه بدون رسیدن به توافقی مشخص است و ۳ میلیارد پوند برای مواجهه با احتمالات گوناگون کنار گذاشته است. طبق گزارش "کلیفرد چنس"، اگر انگلیس به شکلی در اتحادیه گمرکی باقی بماند، هزینه هر دو طرف به نصف کاهش خواهد یافت.

این گزارش نشان می‌دهد اگر توافق مشخصی صورت نگیرد، ۷۰ درصد هزینه‌های اضافی در انگلیس در پنج صنعت شامل خدمات مالی، خودرو، کشاورزی و غذا و نوشیدنی، کالاهای مصرفی و مواد شیمیایی و پلاستیکی توزیع خواهد شد.

بخش خدمات مالی برخلاف برخی از شرکت‌های اتوماتیک و هوافضا که می‌توانند به تامین کنندگان داخلی رجوع کنند، بیشترین صدمه را متحمل خواهد شد و باید عملیات‌های جدیدی را برای تداوم خدمت‌رسانی به مشتریان اروپایی خود آغاز کند.

بانک مرکزی انگلیس هشدار داده است حدود ۱۰ هزار شغل بخش مالی تا پایان سال جاری میلادی ممکن است به دلیل بریگزیت از انگلیس به کشورهای دیگر منتقل شود.

منتشرشده در اخبار

بازارهای سهام آسیا به‌دنبال انتشار آمارهای مثبت از اشتغال آمریکا و تبعیت از روند صعودی معاملات وال استریت، اولین روز کاری هفته را پرقدرت آغاز کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتشار خبر دور از انتظار احتمال دیدار دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریکا، و کیم جونگ اون - رهبر کره شمالی برای مذاکره بر سر برنامه اتمی کره شمالی، از دیگر عوامل روند صعودی بازارها بود. تحولات مثبت نیز کمک کرد تا از نگرانی به سرمایه‌گذاران درباره اعمال تعرفه آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم و احتمال آغاز جنگ تجاری کاسته شود.

در معاملات روز جمعه هر سه شاخص عمده بورس نیویورک حدود دو درصد افزایش یافتند، شاخص "نزدک کامپوزیت" رکورد جدیدی زد و تمام زیان ماه فوریه متلاطم خود را از بین برد. همچنین شاخص "داو جونز" با ۱.۸ درصد افزایش، به ۲۵۳۳۵.۷۴ واحد رسید. در لندن شاخص " فوتسی ۱۰۰" با ۰.۳ درصد افزایش، به ۷۲۲۴.۵۱ واحد رسید.

این افزایش‌ها امروز به بازارهای آسیایی نیز رسید و شاخص "نیک کی ۲۵۵ " ژاپن به کمک تضعیف ارزش ین تا پایان معاملات صبح با ۱.۷ درصد افزایش به ۲۱۸۳۷.۴۶ واحد رسید. هر دلار از ۱۰۶.۷۸ ین به ۱۰۶.۹۱ ین رسید.

در هنگ کنگ، شاخص "هانگ سنگ" با ۱.۳ درصد افزایش، به ۳۱۳۸۲.۴۶ واحد رسید و شاخص "شانگهای کامپوزیت" ۰.۳ درصد و شاخص " کسپی" سئول بیش از یک درصد افزایش یافتند. در استرالیا، بورس سیدنی با انتشار خبری مبنی بر این که استرالیا از تعرفه‌های تجاری آمریکا معاف خواهد شد ۰.۷ درصد افزایش یافت در حالی که بورس سنگاپور جهشی ۱.۵ درصدی را تجربه کرد و بورس تایوان نیز بیش از یک درصد افزایش یافت. روند رو به صعود در بورس‌های ولینگتون نیوزلند، مانیل فیلیپین و جاکارتای اندونزی نیز به ثبت رسید.

آمارهای وزارت کار آمریکا از اشتغال که نشان داد در ماه فوریه ۳۳۱ هزار شغل جدید ایجاد شده است، از عوامل اصلی تشویق سرمایه‌گذاران بود. این گزارش ماهانه که همیشه به دقت دنبال می‌شود همچنین، افزایشی ملایم در دستمزدها را در مقایسه با ماه ژانویه نشان داد که نگرانی‌ها از این که بانک مرکزی آمریکا سرعت افزایش نرخ بهره را بیشتر خوهد کرد تا حدودی حل کرد.

در بازار ارز، هر یورو از ۱.۲۳۱۷ دلار به ۱.۲۳۱۰ دلار کاهش یافت و پوند از ۱.۳۸۶۵ دلار به ۱.۳۸۵۵ دلار کاهش یافت. انتشار آمار اشتغال و خبر ملاقات ترامپ و اون به افزایش بهای نفت کمک کرد و نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با ۱۹ سنت افزایش به ۶۲.۲۳ دلار در هر بشکه رسید و نفت برنت دریای شمال ۲۳ سنت افزایش یافت و به ۶۵.۷۲ دلار در هر بشکه رسید.

منتشرشده در اخبار

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا به نقل از خبرگزاری 'کرونوس' ایتالیا، جنگ تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا در پی تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعمال 25 درصد مالیات گمرکی بر روی واردات فولاد و 10 درصد بر روی واردات آلومینیوم، آغاز شد؛ مالیاتی که اعمال آن، به باور ترامپ، حتی بر روی واردات کالا از اتحادیه اروپا امری ضروری برای امنیت ملی آمریکا محسوب می شود، تدبیری که تاوان آنرا صادرکنندگان بزرگ، مانند ایتالیا متحمل خواهند شد
به نظر اتحادیه 'کولدیرتی' و بر پایه داده های موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات)، جنگ تجاری میان امریکا و اروپا ، بیش از 40 میلیارد دلار صادرات ایتالیا را به آمریکا به خطر می اندازد؛ صادراتی که در سال 2017 میلادی با افزایش 9.8 درصدی نسبت به سال قبل به یک رکورد تاریخی رسیده بودخطر برای ایتالیا
آمریکا بازار مرجع محصولات ساخت ایتالیا (حتی غذایی و نوشیدنی) در خارج از اتحادیه اروپا به شمار می رود. ظاهرا استراتژی جدید ترامپ با شعار 'اول آمریکا'، تاکنون نخستین تاثیرات خود را با یک سیاست پولی تهاجمی گذاشته که می تواند برای ایتالیا ، حتی در زمینه غذایی گران تمام شود چرا که صادرات غذا و نوشیدنی ایتالیا به آمریکا با 6 درصد رشد در سال 2017 میلادی به 4 میلیارد یورو رسیده بود. امریکا پس از آلمان و فرانسه سومین وارد کننده محصولات غذایی از ایتالیا محسوب می شود
به نظر انجمن 'کوداکونز' جنگ گمرکی میان آمریکا و اروپا می تواند در نهایت به زیان خانواده های ایتالیایی نیز تمام شود. واقعیترین خطر نیز افزایش قیمت ها برای مصرف کنندگان نهایی خواهد بود، چرا که قیمت خرده فروشی کالاهای زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.
صنایع ایتالیایی که از سیاست های محافظتی آمریکا ضربه می خورند نیز باید قیمت های خود را برای جبران سود از دست رفته ، افزایش داده و اقدامات متقابل احتمالی اروپا نیز باعث گرانی قیمت یک سری از کالاهای وارداتی از آمریکا در ایتالیا می شوداقدامات متقابل اروپا
به باور انجمن 'کولدیرتی' واکنش احتمالی اتحادیه اروپا در قبال مالیات های گمرکی آمریکا به شمار زیادی از کالاهای وارداتی ایتالیا از آمریکا شامل آهن، فولاد و چدن (235 میلیون)، قایق های بادی و موتوری (31 میلیون) محصولات کشاورزی (29.6 میلیون) ضربه خواهد زد
درخواست حذف اتحادیه اروپا از فهرست کشورهایی که مورد مالیات گمرکی آمریکایی بر فولاد و آلومینیوم قرار می گیرند، با تهدید مراجعه به سازمان تجارت جهانی جهت اقدامات تعادلی همراه بود که می بایست تا 90 روز از اجرای مالیات گمرکی در آمریکا به اجرا گذاشته شود
در فهرست سیاهی که اتحادیه اروپا برای اعمال مالیات گمرکی بر کالاهای امریکایی آماده کرده است، کالاهایی مانند لباس (تی شرت، شلوار، کفش ..) که ایتالیا به ارزش 18.6 میلیون یورو از آمریکا وارد می کند، لوازم آرایشی به ارزش 10 میلیون یورو، موتور سیکلت به ارزش 2.5 میلیون یورو وجود دارند. همچنین در میان کالاهای کشاورزی آمریکایی که تحت تاثیر مالیات های گمرکی اروپا قرار خواهند گرفت نیز نوشیدنی های مختلف به ارزش 25 میلیون یورو، آب پرتغال، برنج، تنباکو، سیگار، مایس و غیره دیده می شوند

منتشرشده در اخبار

رحیم بنامولایی که همراه با هیات اقتصادی مشترک البرز و تهران به هند سفر کرده بود، روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اهم دستاورد های این سفر را مطرح کرد و گفت: در نشست های مشترک فعالان اقتصادی ما با تجار و دست اندرکاران تولید و صادرات هند مذاکرات ثمر بخشی در زمینه های تولید و ساخت صنایع هوایی، قطعات خودرو، انواع و اقسام پمپ ها و موتورهای برق و ژنراتور، پنل های خورشیدی، خودرو و موتورهای سه چرخ برقی، بنزینی و قطعات ماشین آلات نساجی داشتیم، ضمن آنکه برخی صنایع هند را نیز مورد بازدید قرار دادیم
وی به پیشنهاد برخی تجار هند برای همکاری مشترک در خصوص یک سری خدمات مهندسی از جمله خدمات نرم افزاری اشاره کرد و قرار شد با انجمن و تشکل ها استان البرز صحبت کنیم تا در این خصوص بستر برای همکاری مشترک با تجار هندی مهیا شود
رییس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: هیات تجاری هندوستان در تابستان سال آتی بنا به دعوت رسمی ما به ایران سفر خواهد کرد تا در نشست های مشترک با فعالان اقتصادی ما برای عملیاتی شدن توافق های همکاری اقتصادی مشترک برنامه ریزی کنیم
رحیم بنامولایی خاطرنشان کرد: مشارکت در سرمایه گذاری و بازاریابی به منظور تولید و توسعه صادرات را از اهداف هیات اقتصادی اعزامی به هند عنوان کرد
رییس پارلمان بخش خصوصی البرز یکی از دلایل ابراز تمایل هند به همکاری های تجاری مشترک با ایران را فراوانی نیروهای تحصیلکرده توانا و با استعداد کشورمان درعرصه اقتصاد ذکر کرد و افرود: سابقه دیرینه در مباحث فرهنگی و اقتصادی از دلایل تمایل دوکشور در گسترش همکاری های اقتصادی است
وی همچنین به اختصاص یک غرفه مشترک البرز و تهران در نمایشگاه 'IESS' هند اشاره کرد و گفت: در این غرفه بروشور و کاتالوگ های بخش تولید کشورمان در معرض دید باردید کنندگان قرار گرفت
بنامولایی افرود: هدف از حضور در این نمایشگاه معرفی بازار کشورمان و دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در تولید محصولات قابل رقابت، افزایش روند ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است

منتشرشده در اخبار
صفحه1 از2
بالا